- Perforated center adds charming style to desks
- Wide area provides coverage and privacy
- Sturdy construction wipes down easily for quick cleanings
- Easy-to-use design allows quick, simple installation
<
>
Boss SS Desktop Modesty Panel
60" Width x 0.20" Depth x 16" Height - Metal, Aluminum - Silver - 1 Each
Product Code: BOPS315
Product Unit: Each
Non-Returnable Product
Currently out of Stock
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Manufacturer | Norstar Office Products Inc |
| Manufacturer Part Number | S315 |
| Manufacturer Website Address | http://www.bosschair.com |
| Brand Name | Boss |
| Product Name | SS Desktop Modesty Panel |
| Marketing Information | Modesty panel features a perforated center to create a charming look while providing coverage and privacy for your employees. Easy-to-install design allows you to quickly set up this modest panel for simple installation on Boss Simple System Desktops. Plus, its sturdy design allows you to quickly wipe down the surface for simple cleanings. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Modesty Panel |
Product Information
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Product Material |
|
| Height | 16" |
| Width | 60" |
| Depth | 0.20" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
60" Width x 0.20" Depth x 16" Height - Metal, Aluminum - Silver - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.