- High-quality steel with nickel finish is durable for reusable performance
- 9/16" head width allows easy removal as needed
- Sharp end pierces cleanly through papers
- Perfect for securing items to boards or fabric cubicle walls
1+
<
>
Business Source High Quality Steel T-pins
0.56" Head - 2" Length x 0.6" Width - Silver - Steel - 1 Box
Product Code: BSN32351
Product Unit: BX1
Available Next Business Day
People who bought this also bought
-
Product Code: ACM10417Available Next Business Day
-
Product Code: BSN26Available Next Business Day
-
Product Code: BSN65638Available Next Business Day
-
Product Code: DIX33312Available Next Business Day
-
Product Code: MMM17083ESAvailable Next Business Day
-
Product Code: MMM37504RDAvailable Next Business Day
-
Product Code: MMM6200341296Available Next Business Day
-
Product Code: PAP73015Available Next Business Day
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 32351 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | High Quality Steel T-pins |
| Marketing Information | T-pins are made of high-quality steel with a nickel finish. Design features a 9/16" head width. Use T-pins to secure documents to boards or fabric cubicles walls. |
| Packaged Quantity | 1 Box |
| Product Type | T-pin |
Product Information
| Head Diameter | 0.56" |
Physical Characteristics
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Steel |
| Width | 0.6" |
| Length | 2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.