- Sloped front allows quick access to each item
- 3 individual compartments keep items separated for easy organization
- Smooth plastic construction wipes down easily for fast cleanings
- Perfect for organizing writing utensils, scissors and more
<
>
Business Source Large 3-Compartment Plastic Pencil Cup
3" Height x 3" Width x 4.1" Depth - Plastic - Black - 1 Each
Product Code: BSN32355
Product Unit: Each
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 32355 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Large 3-Compartment Plastic Pencil Cup |
| Marketing Information | Large pencil cup features three individual compartments for writing utensils, scissors and other tall office essentials. Sloped front offers easy access to each item. Pencil cup is made of plastic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pen/Pencil Holder |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.1" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Post-consumer-waste% | 25% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.