- Efficiently dispenses single, C-fold and multifold towels
- Made of painted metal
- Wall-mountable
- Include mounting hardware
<
>
Genuine Joe C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet
C Fold, Multifold Dispenser - 13.5" Height x 11" Width x 4.3" Depth - Stainless Steel, Metal - White - Wall Mountable - 1 Each
Product Code: GJO02197
Product Unit: Each
Available Next Business Day
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 02197 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet |
| Marketing Information | Metal cabinet is designed to efficiently dispense single, C-fold and multifold towels. Cabinet is made of metal. Slot at the bottom of the dispenser is 10" wide with 2" depth in the middle and 1" depth at the ends of the slot. Wall-mounting hardware includes four screws and four plastic wall plugs. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Product Information
| Dispenser Type |
|
| Features | Wall Mountable |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Height | 13.5" |
| Width | 11" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 6 lb |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
People who bought this also bought
Accessories
-
Product Code: GJO21020Available Next Business Day
-
Product Code: GJO21040Available Next Business Day
-
Product Code: GJO21100Available Next Business Day
-
Product Code: GJO21120Available Next Business Day
-
Product Code: GPC20887Available Next Business Day
-
Product Code: GPC21000Available Next Business Day
-
Product Code: KCC01804Available Next Business Day
-
Product Code: KCC01890Available Next Business Day
-
Product Code: VEK90197Available Next Business Day
-
Product Code: VEK90198Available Next Business Day