- 9 compartments to store a wide variety of office essentials
- Larger sizes to accommodate pencils, pens and rulers
- Smaller sizes to organize paper clips, pushpins and more
- Section with cutout perfect for accessing 3" x 5" sticky notes
- Durable plastic construction
1+
<
>
Lorell Drawer Tray Organizer
9 Compartment(s) - 1.25" Height x 14" Width x 9.38" Depth - Black - 1 Each
Product Code: LLR60006
Product Unit: Each
Available Next Business Day
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN20855Available Next Business Day
-
Product Code: BSN36552Available Next Business Day
-
Product Code: BSN74550Available Next Business Day
-
Product Code: ITA30000Available Next Business Day
-
Product Code: SAN25006BAvailable Next Business Day
-
Product Code: SAN80001AAvailable Next Business Day
-
Product Code: SAN80003AAvailable Next Business Day
-
Product Code: SMD71353Currently out of Stock
-
Product Code: SPR83250Available Next Business Day
-
Product Code: SPR83254Available Next Business Day
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 60006 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Drawer Tray Organizer |
| Marketing Information | Nine-compartment organizer keeps everything from pens and pencils to paper clips and correction fluid. Design also includes a 3" x 5" sticky-note section. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Drawer Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 9 |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.25" |
| Width | 14" |
| Depth | 9.38" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.