- Lets you hang accessories in almost any cube.
- Adjusts to cubicle walls from 1 1/4" to 3 1/2" wide.
- Durable painted steel.
<
>
Universal Hanger
7" Height x 0.5" Width - for Accessories, File - Steel - Black - 2 / Set
Product Code: UNV08173
Product Unit: ST1
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV08173 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Hanger |
| Marketing Information |
These adjustable cubicle hangers are designed to enhance workspace organization by allowing you to hang accessories over cubicle panels. These hangers allow you to hang accessories such as file holders, organizers or personal items, keeping your workspace tidy and efficient. Hangers let you hang accessories in almost any cube. Adjusts to cubicle walls from 1.25" to 3.5" wide. Durable painted steel allows for long-lasting use. |
| Packaged Quantity | 2 / Set |
| Product Type | Hanger |
Product Information
| Placement |
|
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 7" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.3" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
7" Height x 0.5" Width - for Accessories, File - Steel - Black - 2 / Set
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: LLR01066Available Next Business Day
-
Product Code: MMM17007ESAvailable Next Business Day
-
Product Code: MMM17007ESBGAvailable Next Business Day
-
Product Code: MMM17007ESCTAvailable Next Business Day
-
Product Code: MMM17048ESAvailable Next Business Day
-
Product Code: MMM3PH25M4ESAvailable Next Business Day
-
Product Code: MMM3PH45M3ESAvailable Next Business Day
-
Product Code: MMM3PH65M2ESAvailable Next Business Day
-
Product Code: MMM3PHKITM10ESAvailable Next Business Day
-
Product Code: QRTMCH10Available Next Business Day