- Use as a wall sign or place on desktop
- Choose from 35 fonts and more than 30 plastic colors
- Contact customer service to customize
- Overall dimensions: 8" W x 2" H
<
>
Xstamper Xecutives Name Plates
8" Width x 2" Height - Wall Mountable - Plastic - 1 Each
Product Code: XSTK01
Product Unit: Each
Currently out of Stock
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE11109Available Next Business Day
-
Product Code: AVE11111Available Next Business Day
-
Product Code: AVE11831Available Next Business Day
-
Product Code: BLKF9D16012Currently out of Stock
-
Product Code: BOSEPS8HDBLKAvailable Next Business Day
-
Product Code: STCPAC10110Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN12Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Manufacturer Part Number | K01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.shachihata.co.jp/english/ |
| Brand Name | Xstamper |
| Product Name | Xecutives Name Plates |
| Marketing Information | Nameplate is great for use as a wall sign or as a replacement nameplate for the Standard Aluminum Desk and Wall Signs (sold separately). Choose from more than 35 fonts and more than 40 plastic insert colors. Contact customer service to customize your plastic nameplate. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Name Plate |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Mount Type | Wall Mountable |
Physical Characteristics
| Product Material | Plastic |
| Height | 2" |
| Width | 8" |
| Weight (Approximate) | 1.44 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
8" Width x 2" Height - Wall Mountable - Plastic - 1 Each
Alternative Products
-
Product Code: XSTG01Currently out of Stock
-
Product Code: XSTG02Currently out of Stock
-
Product Code: XSTG30Currently out of Stock
-
Product Code: XSTG31Currently out of Stock
-
Product Code: XSTG32Currently out of Stock
-
Product Code: XSTG33Currently out of Stock
-
Product Code: XSTK21Currently out of Stock
-
Product Code: XSTK22Currently out of Stock
-
Product Code: XSTK23Currently out of Stock