<
>
Universal Notebook
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black Linen Paper Cover
Product Code: UNV66353
Product Unit: Each
Select Product Options:
Cover Color: Black
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV66353 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Notebook |
| Marketing Information |
Durable hardbound journals are up to the task-choose between classic linen or stylish patterns. Smooth white ruled paper allows for easy writing. Microperforated sheets for easy tearing and page removal. Attractive ribbon marker ensures you never lose your place by marking your active page. Standard ruled pages for easy note taking. |
| Product Type | Notebook |
Product Information
| Number of Sheets | 150 |
| Number of Subjects | 1 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 47 lb |
| Front Ruling Type |
|
| Ruling Line Color | Gray |
| Cover Color | Black |
| Cover Material | Linen Paper |
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Side |
Physical Characteristics
| Height | 10.50" |
| Width | 7.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black Linen Paper Cover
People who bought this also bought
-
Product Code: MEA06062Available Next Business Day
-
Product Code: MEA06074Available Next Business Day
-
Product Code: REDA7150BLKAvailable Next Business Day
-
Product Code: REDAF915081Available Next Business Day
-
Product Code: ROA11186CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77461CSCurrently out of Stock
-
Product Code: TOP10385Available Next Business Day
-
Product Code: TOP10386Available Next Business Day