- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
4+
<
>
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Product Code: GJO58231
Product Unit: PK25
Select Product Options:
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: DXE2342WSAvailable Next Business Day
-
Product Code: DXE2342WSCTAvailable Next Business Day
-
Product Code: DXE5342DXCTAvailable Next Business Day
-
Product Code: ECOEPBHC12WAAvailable Next Business Day
-
Product Code: GJO10435Currently out of Stock
-
Product Code: GJO11260CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: GJO19047Available Next Business Day
-
Product Code: GJO19047BDAvailable Next Business Day
-
Product Code: GJO19047CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: GJO58231CTCurrently out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCTAvailable Next Business Day
-
Product Code: GJO10501Currently out of Stock
-
Product Code: GJO11251CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: GJO19050CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: GJO58230CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: RFPC20016Available Next Business Day
-
Product Code: RFPC21637Available Next Business Day
-
Product Code: SCC16PXCurrently out of Stock
-
Product Code: SCC316SI0041CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: SCCP16RAvailable Next Business Day