- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
4+
<
>
Genuine Joe 9 oz Clear Plastic Cups
9 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 50 / Pack
Product Code: GJO58233
Product Unit: PK50
Select Product Options:
Volume Capacity: 9 fl oz
Packaged Quantity: 50 / Pack
Available Next Business Day
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58233 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 9 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 9 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3.9" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: DXE5342COMBO6CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: DXE5356CDCTAvailable Next Business Day
-
Product Code: GJO10318Available Next Business Day
-
Product Code: GJO10318CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: GJO10501Currently out of Stock
-
Product Code: GJO11251CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: RFPC20016Available Next Business Day
-
Product Code: RFPC21637Available Next Business Day
-
Product Code: SCC316SI0041CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: SCC412WN2050Available Next Business Day