- Safely cleans woods
- Contains 98% naturally derived ingredients
- Trusted for more than 100 years
- Does not contain ammonia or bleach
4+
<
>
Murphy® Oil Soap Multi-use Spray
Ready-To-Use - 22 fl oz (0.7 quart) - Fresh Orange Scent - Orange Bottle - 1 Bottle
Product Code: CPC101031
Product Unit: BT1
Select Product Options:
Packaged Quantity: 1 Bottle
Available Next Business Day
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGK450Available Next Business Day
-
Product Code: DEF74901Currently out of Stock
-
Product Code: DXE5342CDSBPAvailable Next Business Day
-
Product Code: FEL00002Available Next Business Day
-
Product Code: HAM86700Available Next Business Day
-
Product Code: MMM680HVSDAvailable Next Business Day
-
Product Code: QUA69022Available Next Business Day
-
Product Code: RTG91001Available Next Business Day
-
Product Code: SPRTCW25Available Next Business Day
Product Details
General Information
| Manufacturer | Colgate-Palmolive Company |
| Manufacturer Part Number | 101031 |
| Manufacturer Website Address | http://www.colgate.com/app/Colgate/US/HomePage.cvsp |
| Brand Name | Murphy® |
| Product Name | Oil Soap Multi-use Spray |
| Marketing Information | Wood cleaner spray is made with natural orange extract to deliver a clean that's more than just a shiny surface. Fresh orange scent leaves behind a lasting scent of fresh oranges to make rooms smell as clean as they look. Ready-to-use formula does not need to be diluted for immediate use straight from the bottle. Wood cleaner is perfect for cleaning finished wood furniture, cabinets, paneling, bookcases, wooden trim and more. |
| Packaged Quantity | 1 Bottle |
| Product Type | Wood Cleaner |
Product Information
| Cleaner Type | Ready-To-Use |
| Cleaner Form | Spray |
| Cleaner Volume | 22 fl oz (0.7 quart) |
| Quantity Per Container | Bottle |
| Scent | Fresh Orange |
| Composition |
|
| Application/Usage | Multipurpose |
Physical Characteristics
| Color Family | Orange |
| Product Color | Orange |
| Height | 4.10" |
| Width | 2.70" |
| Length | 10.80" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Ready-To-Use - 22 fl oz (0.7 quart) - Fresh Orange Scent - Orange Bottle - 1 Bottle
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Ready-To-Use - 32 fl oz (1 quart) - Phosphate-free, Ammonia-free, Bleach-free - Gold Bottle - 1 EachProduct Code: CPC101163Available Next Business Day
-
Product Code: CPC101163CTAvailable Next Business Day
-
Product Code: CPC61035074Available Next Business Day
-
Product Code: CPC61035074CTAvailable Next Business Day